TARİHÇESİ

 

           DSİ Spor Kulübü 1963 yılında Bölge Müdürü Sn. Fethi BERBARS’ ın himayesinde, Bölge Müdür Yardımcı Sn. İhsan BALTAOĞLU’ nun desteği ile İçme Suları Başmühendisi Sn. Saim KAHRAMAN’ ın başkanlığında SU SPOR adı altında kurulmuş ve Futbol, Güreş ve Boks branşlarında faaliyet göstermiş ve daha sonraları birleşmiştir.

 

           Faaliyetine bir süre ara verdikten sonra 21.07.1980 yılında Bölge Müdürü Sn. Ferit KARAKURT’ un Başkanlığında ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak ta Bölge Müdür Yardımcısı Sn. Ahmet BİLİR’ in sorumluluğunda DSİ SPOR KULÜBÜ adı altında tekrar kurulmuştur.

 

           Başlangıçta 2–3 branşta faaliyette bulunan DSİ SPOR KULÜBÜ bu gün futbol, Voleybol, Basketbol, Yüzme, Tenis,  Fitness olmak üzere 6 branşta faaliyetine devam etmekte olup tüm branşlarda lisanslı ve spor okulu olarak 500 dolayında sporcu mevcuttur.

          

           1996 yılında 3. Lige terfi eden Futbol takımımız o sezon ligde kalma başarısını göstermesine rağmen maddi imkânsızlıklar nedeniyle 2. Sezon başında ligden çekilmek zorunda kalmıştır.

          Yine 1996 yılında Büyük erkek basketbol takımı Anadolu Kupasını kazanmış Türkiye 2.ligine terfi müsabakalarına katılma hakkını elde etmiş ancak grup müsabakalarında elenmiştir.

           Özellikle yüzme branşında son yıllarda büyük başarılara imza atılmış olup yüzücülerimiz takım halinde Türkiye Şampiyonalarında ilk üç dereceyi elde ederken ferdi olarak bölgesel, ulusal ve uluslararası müsabakalarda 1765 dolayında madalya kazanmış ve 250 dolayında Türkiye rekorunun sahibi olurken bugüne kadar 1 antrenörümüz ve 18 yüzücümüz milli olma başarısını göstermiştir.

 

           Diğer branşlarda il düzeyinde çeşitli bireysel ve takım başarıları kazanılmıştır.

                                                                                       

 

DSİ SPOR KULÜBÜ